OBVESTILO OB ZAČETKU NOVEGA ŠOLSKEGA LETA

Spoštovani starši, skrbniki, učenci!

V sredo, 1. 9. 2021, naši šolski prostori znova odpirajo svoja vrata, zato vas želimo seznaniti z določenimi napotki.

Starši v šolske prostore ne vstopate.

Na šoli Razbor se bo pouk pričel ob 8. uri in bo potekal po urniku. Učenci prvega razreda pridejo prvi šolski dan v šolo ob 9. uri z enim staršem.

Izvajal se bo redni in razširjeni program, obvezni in neobvezni izbirni predmeti ter interesne dejavnosti.

Dodatne informacije:

• Pri prihajanju v šolo  in odhajanju iz nje upoštevajte varno razdaljo.
  • MASKA JE OBVEZNA. Učenci od 1. do 5. razreda uporabljajo maske izven učilnice. Ostali učenci ter zaposleni uporabljajo maske v skupnih prostorih (učilnica, hodniki, jedilnica, sanitarije, pisarne zaposlenih, športna hala ob dogodkih) oz. takrat, kadar ne morejo zagotoviti medsebojne varne razdalje (1,5–2 m).
  • Pri vhodu v šolo si vsak razkuži roke in gre do svoje garderobe, kjer se preobuje v copate ter gre v svojo učilnico.
  • Vozni redi bodo na spletni strani od torka, 31. 8. 2021.
  • Vozači morajo imeti med vožnjo obvezno masko in upoštevati druga pravila, ki jih daje prevoznik.
  • Če učenec ni vozač, naj v šolo pride 10 minut pred začetkom pouka, šolo pa zapustiti po končanem pouku.
  • Malica poteka enako kot v lanskem šolskem letu. Vsa priporočila v času malice ostajajo enaka (umivanje rok, čiščenje površin miz …).
  • Še vedno velja, da starši sami poskrbite za odjavo prehrane.
  • Kosilo bo potekalo kot lansko šolsko leto, poskrbljeno bo za razkuževanje, vzdrževanje varne razdalje.
  • Učenci v času pouka ne zapuščajo učilnic (razen če gredo na WC, kjer sta lahko le 2 učenca hkrati).
  • Prvi šolski dan pridejo učenci v šolo s torbo in potrebščinami za pouk po urniku. Pred ponovnim prihodom v šolo vsak dan poskrbite, da bodo šolska torba in stvari v njej čiste in urejene.
  • Učenci si šolskih potrebščin, pripomočkov in drugih predmetov med seboj ne izmenjujejo in ne izposojajo.
  • Še vedno priporočamo, da imajo učenci s seboj plastenko za vodo in toplo oblačilo, saj bo potrebno prostore veliko zračiti.
  • Urniki bodo na spletni strani šole objavljeni od torka, 31. 8. 2021.

Obveščamo vas, naj v šolo v novem šolskem letu prihajajo le zdravi otroci. Prosimo, da pri tem upoštevate naslednje:

• v zadnjih 14 dneh otrok ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2;
  • otroku ni bila odrejena karantena;
  • v zadnjih 14 dneh vam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila  samoizolacije;
  • če se bodo pri otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma.

Če se pri vašem otroku pojavijo znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, naj otrok ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika. V primeru potrjene okužbe v družini ali drugega tesnega stika z okuženo osebo boste nadaljnja navodila prejeli od epidemiološke službe. Prosimo, da s tem seznanite tudi ravnatelja šole.

V primeru, da ima otrok zdravstvene omejitve za prisotnost pri pouku v šoli v času pojavljanja okužbe s SARS-CoV-2, se posvetujte z otrokovim izbranim osebnim zdravnikom.

Tako uredba kot odlok določata samotestiranje učencev 7., 8. in 9. razreda, ki se redno izobražujejo. Učenci izvajajo samotestiranje enkrat tedensko v enakih presledkih na domu. Dodatna navodila so v prilogi.

Ob pričetku novega šolskega leta vas prosimo, da tudi v prihodnje upoštevate ukrepe za preprečevanje širjenja COVID-19. Po odloku vlade velja, da je za prihode staršev na roditeljske sestanke, govorilne ure in ostala srečanja na šoli pogoj PCT obvezen.

Vsem staršem se zahvaljujemo za vso podporo in pomoč pri uspešni izvedbi preteklega šolskega leta ter za upoštevanje vseh ukrepov.

Ker se vsi veselimo vrnitve v šolske klopi, verjamemo, da bomo strpni, prijazni in uvidevni ter se bomo držali priporočil, ki smo jih dobili.

Vodstvo OŠ Podgorje pri Slovenj Gradcu

in učiteljice PŠ Razbor